Menu
Home
Sign In or Register
Tennessee
Tennessee Colleges
Pro
Alabama
Florida
Georgia
Texas
Message Boards
Scoreboard
Schools
Sports
Football
8-Man Football
Boys' Basketball
Flag Football
Volleyball
Girls' Basketball
Baseball
Softball
Cross Country
Wrestling
Mens' Soccer
Girls' Soccer
Weightlifting
Bowling
Girls' Hockey
Soccer
Men's Golf
Women's Golf
Women's Tennis
Men's Tennis
Men's Lacrosse
Girl's Lacrosse
Rowing
Swimming & Diving
Score Notifications
Schedules
Standings
Photo Gallery
Extras
The Big Ones
Strength Rankings
Fan Poll
Today's Games Map
CoachT's Blog
Study Hall
Links
News Archive
CoachT Plus
Plus Boards
Private Messages
Info & Signup
About
Advertising
About CoachT.com
Privacy Policy
Email CoachT
Home
Sign In or Register
Tennessee
Tennessee Colleges
Pro
Alabama
Florida
Georgia
Texas
Message Boards
Scoreboard
Schools
Sports
Football
8-Man Football
Boys' Basketball
Flag Football
Volleyball
Girls' Basketball
Baseball
Softball
Cross Country
Wrestling
Mens' Soccer
Girls' Soccer
Weightlifting
Bowling
Girls' Hockey
Soccer
Men's Golf
Women's Golf
Women's Tennis
Men's Tennis
Men's Lacrosse
Girl's Lacrosse
Rowing
Swimming & Diving
Score Notifications
Schedules
Standings
Photo Gallery
Extras
The Big Ones
Strength Rankings
Fan Poll
Today's Games Map
CoachT's Blog
Study Hall
Links
News Archive
CoachT Plus
Plus Boards
Private Messages
Info & Signup
About
Advertising
About CoachT.com
Privacy Policy
Email CoachT
Scoreboard
Sport:
All Sports
Football
8-Man Football
Boys' Basketball
Flag Football
Volleyball
Girls' Basketball
Baseball
Softball
Cross Country
Wrestling
Mens' Soccer
Girls' Soccer
Weightlifting
Bowling
Girls' Hockey
Soccer
Men's Golf
Women's Golf
Women's Tennis
Men's Tennis
Men's Lacrosse
Girl's Lacrosse
Rowing
Swimming & Diving
Date:
Class:
Every Class
Class 1A
Class A-AA
Class 2A
Class 3A
Class 4A
Class 5A
Class 6A
District:
Every District
District 1
District 2
District 3
District 4
District 5
District 6
District 7
District 8
District 9
District 10
District 11
District 12
District 13
District 14
District 15
District 16
Division:
Every Division
Division I
Division II
Independent Division
Display
7d
« 1d
Tuesday, April 3, 2012
1d »
7d
BASEBALL
Text a Friend (SMS)
Unavailable
View on Map
Correction?
LAST UPDATE
Host
Final
DCA
22-10
6
Freeport Senior (FL)
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
John Overton
22-12
11
St. Benedict
7-3
8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 1
Host
Final
South Doyle
14-12
5
Cherokee
1-32
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
South Doyle
14-12
5
Cocke County
8-25
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
West Greene
3-10
2
Greeneville
22-8
8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
North Greene
24-9
8
Hampton
0-8
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Sullivan North
6-7
4
Happy Valley
3-25
2
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Cocke County
8-25
2
Jefferson County
29-9-1
12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Sevier County
22-11
4
Morristown West
24-11
5
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Sullivan East
20-10
0
Unicoi County
15-12
5
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 2
Host
Final
CAK
25-13
2
Alcoa
19-17
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Lenoir City
7-23
0
Clinton
22-15
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
William Blount
18-9
7
Hardin Valley
23-13
4
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Maryville
18-10
9
Heritage
11-19
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Knoxville Webb
20-15
3
Karns
9-23
4
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Knoxville Ambassadors
3
Knox Central
3-23
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Farragut
35-9
4
Knoxville Catholic
22-11
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
5:00 PM
Anderson County
8-14
Knoxville Halls
23-6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Washburn
9-21
2
Oliver Springs
22-8
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Kingston
17-12-1
12
Stone Memorial
8-25
8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Harriman
6-23
8
Tellico Plains
2-18
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Gibbs
12-20
11
Union County
8-10
1
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Coalfield
6-12
5
Wartburg
14-12
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 3
Host
Final
Ooltewah
15-9-1
9
Cleveland
9-14
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Cumberland County
16-18
3
Coffee County
14-21
5
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Warren County
21-19
4
Cookeville
26-7
8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Whitwell
10-8
5
Marion County
5-12
1
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Hixson
3-18
3
Red Bank
20-23
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Copper Basin
2-6
4
Silverdale Academy
10-10
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DH
DH
Final
Copper Basin
2-6
1
Silverdale Academy
10-10
13
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DH
DH
Final
Rhea County
12-18
2
Soddy Daisy
18-17
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Sale Creek
4-13
0
South Pittsburg
32-9-1
9
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Polk County
17-13-1
20
Sweetwater
1-17
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Bradley Central
20-11
2
Walker Valley
26-11
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 4
Host
Final
Siegel
23-17
4
mtsnonline.com
Blackman
13-19
2
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
mtsnonline.com
Final
Signal Mountain
10-11
6
Bledsoe County
3-17
8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Watertown
12-14
9
Cannon County
5-26
5
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Monterey
9-16
3
Clarkrange
24-13
14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Pickett County
4-16
5
Clay County
6-14
8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Shelbyville
10-9
7
Columbia
17-19
9
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Chattanooga Christian
8-17
1
Grundy County
15-11-1
2
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Oakland
16-15
12
LaVergne
10-11
10
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Franklin County
7-19
4
Lawrence County
14-19
5
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Sequatchie County
20-11-1
3
Notre Dame
21-8
1
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Smyrna
13-12
1
Riverdale
32-12
11
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Murfreesboro Central Magnet
21-14
6
Smith County
30-7
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Friendship Christian
37-4
3
Trousdale County
12-17
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Lincoln County
11-14
8
Tullahoma
26-11
12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
DeKalb County
22-6
10
Upperman
11-20
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Livingston Academy
26-13
9
York Institute
9-17
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 5
Host
Final
Wilson Central
13-15
0
Beech
24-9
8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Huntland
4-20
1
Cascade
29-14-1
8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Springfield
15-14
1
Clarksville NE
18-16
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Kenwood
2-21
0
Clarksville NW
21-18-1
10
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Forrest
14-15
5
tennesseesportsnet.com
tennesseesportsnet.com
tennesseesportsnet.com
tennesseesportsnet.com
Community
16-16
4
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
tennesseesportsnet.com
tennesseesportsnet.com
tennesseesportsnet.com
tennesseesportsnet.com
Final
Clarksville
22-12
5
Dickson County
12-15
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Summit
11-16
1
Eagleville
35-12
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
White House Heritage
20-10
11
East Robertson
15-19
1
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Greenbrier
14-18
0
Goodpasture
38-3-1
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Mt. Juliet
30-5
Hendersonville
9-12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
McGavock
12-19
2
Hume-Fogg
20-12
10
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Portland
4-18
4
Lebanon
4-23
5
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
CPA
27-8
11
Lipscomb Academy
19-13
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
McGavock
12-19
8
Martin Luther King
2-13
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Moore County
13-14-1
2
Middle Tennessee Christian
13-19
4
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Clarksville Academy
20-11
12
Nashville Christian
15-17
1
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Lebanon
4-23
5
Portland
4-18
4
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Logan County (KY)
0
Rossview
27-9
4
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Gallatin
14-17
3
Station Camp
26-10-1
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Henry County
14-13
13
West Creek
10-17
2
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Sycamore
17-18
2
Westmoreland
10-12
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Macon County
9-16
1
White House
12-21
4
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 6
Host
Final
East Nashville
11-13
3
Cane Ridge
10-13
13
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Frank Hughes
0-11
0
Collinwood
19-9
15
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Waverly Central
4-15
0
Creek Wood
17-15
10
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Columbia Academy
17-11
2
Culleoka
15-16
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Spring Hill
35-9
15
East Hickman
4-20
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Lewis County
13-14
4
Fairview
11-18
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DH
DH
Final
Lewis County
13-14
8
Fairview
11-18
9
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DH
DH
Final
Paul G Blazer (KY)
11
Franklin
24-11
10
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Cocoa Baseball
Cocoa Baseball
Final
Page
18-14
2
Giles County
19-14
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Montgomery Central
18-13
5
Harpeth
21-11
4
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
MLK
3
Hillwood
18-8
8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Hume-Fogg
20-12
2
Hillwood
18-8
4
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Hickman County
13-17
0
Marshall County
23-8
5
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Loretto
6-21
1
Perry County
20-11
9
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Hampshire
7-21
1
Richland
10-15
2
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Mt. Pleasant
15-14
8
Santa Fe
2-17
2
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Summertown
21-13
8
Wayne County
23-7
14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 7
Host
Final
Humboldt
0-11
6
Bradford
13-15
12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Bolivar Central
4-12
4
Chester County
24-7-2
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Gibson County
3-9
3
Covington
30-11
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Dyersburg
7-9
7
Crockett County
20-12-1
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
South Fulton
8-14
2
Greenfield
27-3
15
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Fayette Ware
0-8
0
McNairy Central
30-12-1
18
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
South Gibson
4-8
3
Milan
21-11
11
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Bartlett
26-10
25
Millington
4-6
2
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Halls (West TN)
15-14
1
Peabody
12-8
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Lake County
6-24
1
Union City
10-6
13
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
McKenzie
6-13
18
West Carroll
0-11
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 8
Host
Final
Adamsville
18-16-1
11
Middleton
0-9
10
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION II · DIVISION II
Host
Final
Ezell-Harding
35-6
5
Davidson Academy
18-17
1
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Greenwood Community Sch (IN)
3
Ensworth
10-18
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
MBA
15-16
7
Father Ryan
15-17
9
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Jackson Christian
6-9
5
Fayette Academy
15-10
12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
BGA
26-12
5
Pope John Paul II
23-10
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
University School of Jackson
34-13
18
Rossville Christian
0-7
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DH
DH
Final
University School of Jackson
34-13
9
Rossville Christian
0-7
1
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DH
DH
Final
Webb School
8-13
7
University School of Nashville
8-19
5
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
×