Menu
Home
Sign In or Register
Tennessee
Tennessee Colleges
Pro
Alabama
Florida
Georgia
Texas
Message Boards
Scoreboard
Schools
Sports
Football
8-Man Football
Flag Football
Volleyball
Boys' Basketball
Girls' Basketball
Cross Country
Baseball
Softball
Wrestling
Mens' Soccer
Girls' Soccer
Weightlifting
Bowling
Girls' Hockey
Men's Golf
Soccer
Women's Golf
Women's Tennis
Men's Tennis
Men's Lacrosse
Girl's Lacrosse
Rowing
Swimming & Diving
Eight-Man Football
Score Notifications
Schedules
Standings
Photo Gallery
Extras
The Big Ones
Strength Rankings
Fan Poll
Today's Games Map
CoachT's Blog
Study Hall
Links
News Archive
CoachT Plus
Plus Boards
Private Messages
Info & Signup
About
Advertising
About CoachT.com
Privacy Policy
Email CoachT
Home
Sign In or Register
Tennessee
Tennessee Colleges
Pro
Alabama
Florida
Georgia
Texas
Message Boards
Scoreboard
Schools
Sports
Football
8-Man Football
Flag Football
Volleyball
Boys' Basketball
Girls' Basketball
Cross Country
Baseball
Softball
Wrestling
Mens' Soccer
Girls' Soccer
Weightlifting
Bowling
Girls' Hockey
Men's Golf
Soccer
Women's Golf
Women's Tennis
Men's Tennis
Men's Lacrosse
Girl's Lacrosse
Rowing
Swimming & Diving
Eight-Man Football
Score Notifications
Schedules
Standings
Photo Gallery
Extras
The Big Ones
Strength Rankings
Fan Poll
Today's Games Map
CoachT's Blog
Study Hall
Links
News Archive
CoachT Plus
Plus Boards
Private Messages
Info & Signup
About
Advertising
About CoachT.com
Privacy Policy
Email CoachT
Scoreboard
Sport:
All Sports
Football
8-Man Football
Flag Football
Volleyball
Boys' Basketball
Girls' Basketball
Cross Country
Baseball
Softball
Wrestling
Mens' Soccer
Girls' Soccer
Weightlifting
Bowling
Girls' Hockey
Men's Golf
Soccer
Women's Golf
Women's Tennis
Men's Tennis
Men's Lacrosse
Girl's Lacrosse
Rowing
Swimming & Diving
Eight-Man Football
Date:
Class:
Every Class
Class 1A
Class A-AA
Class 2A
Class 3A
Class 4A
Class 5A
Class 6A
District:
Every District
District 1
District 2
District 3
District 4
District 5
District 6
District 7
District 8
District 9
District 10
District 11
District 12
District 13
District 14
District 15
District 16
Division:
Every Division
Division I
Division II
Independent Division
Display
7d
« 1d
Friday, September 1, 2006
1d »
7d
FOOTBALL
Text a Friend (SMS)
Unavailable
View on Map
Correction?
LAST UPDATE
Host
Final
Center Hill
7
Arlington
6-3
56
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Westside
1-9
18
Desoto Central
54
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Southaven
Southaven
Final
Jackson Co, KY
46
Hancock County
0-4
12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
East Robertson
2-8
20
Harpeth
1-9
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Community
2-7
20
Middle Tennessee Christian
6-5
42
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Grace Baptist Academy
6-5
34
Silverdale Academy
4-6
16
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Finley Stadium
Finley Stadium
Final
Frayser
2-8
0
Southaven,MS
47
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Sequoyah
6
Stone Memorial
8-2
33
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
JV GAME
JV GAME
DIVISION I · CLASS 1A
Host
Final
Nashville Christian
2-8
10
Cascade
9-2
39
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
White House Heritage
7-4
21
Clarksville Academy
4-6
14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Cosby
9-2
26
Cloudland
2-8
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Moore County
3-8
14
Columbia Academy
4-6
26
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Whitwell
4-6
14
Copper Basin
1-9
12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Perry County
4-6
14
Cornersville
2-8
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Manassas
2-8
0
Fayette Academy
9-2
42
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Clay County
2-8
6
Friendship Christian
14-1
76
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Red Boiling Springs
0-10
0
Gordonsville
8-4
43
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Hollow Rock-Bruceton
6-5
36
Greenfield
2-8
14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Jellico
2-8
12
Hampton
12-2
42
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Eagleville
4-6
7
Jo Byrns
12-1
17
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Temple Academy
12-1
33
Lookout Valley
8-3
14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Forrest
7-4
21
tennesseesportsnet.com
tennesseesportsnet.com
tennesseesportsnet.com
tennesseesportsnet.com
McEwen
6-4
20
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
tennesseesportsnet.com
tennesseesportsnet.com
tennesseesportsnet.com
tennesseesportsnet.com
Final
West Carroll
3-7
22
McKenzie
10-2
56
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Mt. Juliet Christian
1-9
3
Monterey
6-5
33
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Huntland
5-6
20
Mt. Pleasant
11-3
41
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Midway
7-5
27
Oakdale
0-10
12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Coalfield
12-1
7
Oneida
5-6
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Gleason
2-8
30
South Fulton
0-10
12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Greenback
1-9
6
Sunbright
6-5
47
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Jackson Christian
12-3
28
Trinity Christian
9-3
26
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Watertown
6-4
20
Trousdale County
7-5
9
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Grace Christian
4-7
0
Unaka
6-4
14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Lake County
9-4
28
Union City
6-5
31
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Wayne County
6-6
40
Zion Christian
1-9
12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · CLASS 2A
Host
Final
Alcoa
13-2
42
CAK
8-4
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
York Institute
8-4
33
Cannon County
1-9
14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
CPA
10-3
39
DCA
6-5
14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Loretto
0-10
7
Decatur County Riverside
2-8
9
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Fairview
8-3
27
Ezell-Harding
4-6
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Goodpasture
14-1
47
Franklin Road Academy
2-8
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Milan
8-6
0
Gibson County
2-8
1
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
48-0 (Forfeit)
48-0 (Forfeit)
Final
Adamsville
4-7
7
Houston County
4-6
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Dresden
3-7
7
Humboldt
10-3
27
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Westview
8-4
10
Huntingdon
5-5
14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Smith County
11-3
47
Jackson County
4-6
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Sweetwater
9-4
13
Loudon
9-3
35
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Boyd Buchanan
4-8
17
Marion County
4-7
20
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Wartburg
0-10
6
Rockwood
5-5
31
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Cumberland Gap
4-7
0
South Greene
6-5
34
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Lewis County
10-2
45
Stewart County
3-7
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Bledsoe County
5-6
0
Tyner Academy
6-5
44
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Peabody
8-4
14
University School of Jackson
2-8
13
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Richland
4-5
0
Waverly Central
7-4
10
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Upperman
5-6
14
Westmoreland
10-3
28
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
G.W. Carver
5-6
34
Westwood
3-8
14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
J.P. Freeman
J.P. Freeman
DIVISION I · CLASS 3A
Host
Final
Giles County
11-2
35
Cheatham County
5-6
21
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Jackson South Side
11-1
42
Chester County
0-10
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Carter
10-2
20
Claiborne
8-3
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Marshall County
3-7
20
Creek Wood
3-7
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Greenbrier
3-7
30
DeKalb County
1-9
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Haywood
4-8
7
Dyer County
4-6
16
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Ripley
5-5
20
Dyersburg
12-2
27
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Polk County
7-4
27
East Ridge
4-6
12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
McNairy Central
2-8
0
Fayette Ware
7-4
42
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Anderson County
4-6
0
Fulton
14-1
32
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Union County
2-8
14
Gibbs
3-8
29
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Pigeon Forge
0-10
15
Grainger
5-5
36
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Mitchell
7-4
31
Hillcrest
1-9
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Livingston Academy
1-9
0
Kingston
6-5
20
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Austin-East
7-5
19
Knoxville Catholic
12-1
30
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Liberty Tech. Magnet
2-8
7
Lexington
6-5
23
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Meigs County
9-2
28
McMinn Central
3-7
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Howard
7-4
2
Notre Dame
8-3
13
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Crockett County
11-1
42
Obion County
6-4
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Lipscomb Academy
13-2
42
Page
3-7
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Macon County
5-5
2
Pearl Cohn
10-4
42
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Oliver Springs
1-9
40
Scott
4-6
46
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Powell Valley (VA)
7
Seymour
6-5
38
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Montgomery Central
1-9
14
Spring Hill
6-6
37
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Station Camp
10-2
28
Sycamore
9-4
24
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Grundy County
2-8
20
Tellico Plains
2-8
13
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Franklin-Simpson (KY)
13
White House
7-5
31
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · CLASS 4A
Host
Final
Red Bank
12-1
44
Chattanooga Central
2-8
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Cocke County
1-9
8
Cherokee
5-5
29
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Brainerd
4-7
13
Cleveland
8-3
14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Morristown East
9-4
21
David Crockett
4-6
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Daniel Boone
7-4
18
Greeneville
4-6
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Hardin County
6-5
14
Henry County
9-5
45
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Tullahoma
7-4
28
Hillsboro
14-1
35
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Brighton
5-6
7
Jackson Central-Merry
4-6
18
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Munford
8-4
35
Jackson North Side
4-6
20
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Unicoi County
4-7
21
Johnson County
8-3
49
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Beech
4-6
17
Kenwood
5-5
20
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Knox Central
7-4
35
Knoxville Halls
5-5
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Whites Creek
5-5
42
Lawrence County
2-8
20
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Powell
5-6
21
Lenoir City
1-9
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Hickman County
3-7
12
Maplewood
9-2
41
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Clinton
2-8
12
Maryville
15-0
38
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Memphis East
6-5
6
Melrose
10-2
58
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Kingsbury
1-9
48
Memphis Northside
0-9
2
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Greenhill
Greenhill
Final
Volunteer
5-6
0
Morristown West
13-1
43
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Clarksville NW
1-9
12
Portland
2-8
29
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Fairley
10-3
18
Raleigh Egypt
2-9
8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Hixson
6-4
7
Rhea County
8-4
40
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Clarksville
8-5
19
Rossview
6-5
16
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
West
7-5
35
South Doyle
3-7
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Mt. Juliet
7-5
21
Springfield
11-1
28
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Shelbyville
0-10
26
Stratford
6-5
60
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Sullivan South
10-2
33
Sullivan Central
0-10
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Sullivan East
4-6
7
Sullivan North
4-6
21
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Elizabethton
3-7
6
Tennessee
9-3
35
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
White County
4-6
35
Walker Valley
0-10
25
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · CLASS 5A
Host
Final
Hunters Lane
8-5
20
Antioch
7-5
27
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Cordova
4-7
28
Bartlett
1-9
14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Dobyns-Bennett
10-1
10
Bearden
7-4
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Craigmont
3-7
0
Bolton
8-4
27
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Oak Ridge
5-5
33
Bradley Central
4-6
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Columbia
2-8
17
Clarksville NE
2-8
14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Coffee County
4-7
35
Cookeville
6-5
45
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Brentwood
7-4
7
Dickson County
8-3
17
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Cumberland County
0-10
0
Franklin County
3-7
20
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Hillwood
0-10
0
Gallatin
10-1
41
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Whitehaven
6-4
19
Germantown
6-5
39
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
John Overton
6-5
38
Glencliff
1-9
10
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Farragut
9-4
44
Heritage
2-8
15
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Collierville
6-4
17
Houston
7-4
20
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Centennial
1-9
6
Independence
7-4
42
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Campbell County
2-8
6
Jefferson County
3-7
24
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Sevier County
9-3
34
Karns
3-7
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
LaVergne
8-4
14
Lebanon
6-5
24
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Hendersonville
6-6
20
McGavock
4-6
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Ridgeway
11-1
42
Memphis Central
2-8
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Millington
7-4
42
Memphis Overton
2-8
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Halle
Halle
Final
McMinn County
7-4
14
Ooltewah
13-1
24
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Franklin
9-2
16
Ravenwood
10-5
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Blackman
2-8
7
Riverdale
11-2
41
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Oakland
4-6
7
Siegel
2-8
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Lincoln County
8-4
17
Warren County
4-7
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Kirby
0-10
0
White Station
12-2
44
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Fairgrounds
Fairgrounds
Final
Soddy Daisy
1-9
0
William Blount
7-5
38
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Smyrna
13-2
20
Wilson Central
2-8
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Hamilton
2-8
6
Wooddale
10-3
38
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION II · DIVISION II
Host
Final
Brentwood Academy
11-1
28
Baylor
9-3
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
McCallie
10-2
61
Briarcrest Christian
2-8
2
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
SBEC
7-4
47
David Brainerd
1-9
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Holy Innocents (GA)
7
Ensworth
6-2
14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
BGA
1-9
0
Evangelical Christian
10-2
24
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Christian Brothers High
7-5
14
Father Ryan
5-6
31
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
St. Andrew's - Sewanee
1-9
16
First Assembly Christian
4-6
34
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
North Greene
2-8
13
King's Academy
4-6
35
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
MBA
4-6
7
MUS
5-6
10
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Knoxville Webb
9-3
16
Pope John Paul II
7-4
24
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Harding Academy
7-4
21
St. Benedict
3-7
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Davidson Academy
11-1
26
St. George's
9-2
14
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Rossville Christian
5-5
19
Tipton-Rosemark
1-8
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
×